Forum STRABISMUS Strona Główna STRABISMUS

 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

witam wszystkich ziomków:)

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum STRABISMUS Strona Główna -> Witamy się
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maciekkk
Fasolka
Fasolka


Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 3
Skąd: Lubelskie

PostWysłany: Sro Sie 15, 2007 19:06    Temat postu: witam wszystkich ziomków:) Odpowiedz z cytatem

Mam juz 30tke na karku i pewien problem.... zezik....Smile Zbiezny zezik w obu oczkach. Nosiłem okularki do 7 roku zycia i nastapila nawet znaczna poprawa. Ten strabismusek mi sie nie powiększył znacznie. Dzięki Waszemu kochanemu forum usłyszałem o Dr Krysi Jochan. I trafilem do niej na wizyte 9 sierpnia tegoz roku. Aha po 7 roku zycia nie odwiedzałem juz okulisty, nie miałem rowniez operacji na zeza. U przemiłem Dr Krysi dowiedzialem się, ze mam zeza 18 stopniowego, akomodacyjnego. Byłem zdecydowany na operacje. A tu problem. Dr Krysia stwierdziła ze mam b. dobry wzrok( tez o tym byłem juz wczesniej przekonany ), a w dodatku nadwzroczność 1.5 OL i 1.0 O.P sfera. Stwierdziła, ze w moim przypadku po operacji istnieje ryzyko podwojnego widzenia i zalecila mi noszenie okularow korekcyjnych przez ok. 6 tygodni. Jesli oczy beda sie ustawiac prosto to mozliwy jest zabieg lasikowy i oczka beda proste. Dowiedzialem sie w necie, ze lasik koryguje nadwzrocznosc a nie zeza. Mam racje? Jesli oczy bede mial proste w okularach to lasik zlikwiduje mi nadwzroczność a tym samym zeza?? Czy musial bede potem nosic okularypozniej? I czy jest duze prawdopodobienstwo nawrotu wady( zeza, nadwzrocznosci ) . Aha oczywiscie nie mam widzenia obuocznego. Jesli oczka w okularach nie beda mi sie ustawialy prosto to dopiero moge ryzykowac operacje ale zdaniem Dr Krysi moze u mnie wystapic podwojne widzenie.PROSZE BARDZO O POMOC, moze ktos mial podobne doswiadczenia. Pozdrawiam:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Sro Sie 15, 2007 19:06    Temat postu:

Powrót do góry
ziulka
EXPERT NA FORUM
EXPERT NA FORUM


Dołączył: 20 Sty 2007
Posty: 1011
Skąd: Warszawa prawie...

PostWysłany: Sro Sie 15, 2007 22:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Maćku, super że trafiłeś do dr Jochan, no i do nas też Smile. Rozwiązanie Twojego przypadku jest całkiem logiczne, rzeczywiście próba z noszeniem okularów da odpowiedz co dalej mozna zrobić. Czasami tak jest, że zlikwidowanie nadwzroczności może spowodowac prawidłowe ustawienie oczu (o ile jest faktyczną przyczyną zeza), stad lasik po udanej próbie z okularami jak najbardziej tak. Lasik nie likwiduje bezpośrednio zeza ale może przyczynić sie do jego zlikwidowania przez wykluczenie nadwzroczności. Jesli zlikwidowana będzie nadwzroczność w 100% to okulary zapewne nie będą potrzebne. Czy moze zez powrócić? to zależy od wielu czynników generalnie może ale nie musi, ponieważ tak do końca nie wiadomo co go wywołuje czy nadwzroczność czy zupelnie co innego? póki co noś zalecone okularki, poczekajmy jak zareagują oczy na to, a i nie myśl czy zez powróci ale jak się go pozbyć Smile Będzie dobrze jesteś w dobrych rękach i w nas masz oparcie. Pozdrawiam.
a jedno pytanie czy masz niedowidzenie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maciekkk
Fasolka
Fasolka


Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 3
Skąd: Lubelskie

PostWysłany: Sro Sie 15, 2007 23:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Droga Ziulko dziekuje bardzo za wyczerpujaca odpowiedz. Wstyd sie przyznac, ale nie jest za bardzo obeznany w temacie... " bardziej" patrze prawym okiem. Nic mi Pani dr nie mowila o niedowidzeniu, tylko, ze mam na nieszczescie, hehehe dobry wzrok i w przypadku operacji grozi mi podwojne widzenie. Pozdrawia:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ziulka
EXPERT NA FORUM
EXPERT NA FORUM


Dołączył: 20 Sty 2007
Posty: 1011
Skąd: Warszawa prawie...

PostWysłany: Sro Sie 15, 2007 23:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie ma za co...
zastanawia mnie to, ze patrzysz "bardziej prawym okiem" ale to pewnie wynika z różnicy nadwzroczności, skoro pani dr powiedziala ze na nieszczescie masz dobry wzrok to chyba niedowidzenia nie masz, a to że grozi podwojne widzenie to tez do konca nie znaczy, że wystąpi a jak wystąpi to nie ustąpi Smile nic poczekajmy w końcu 6 tygodni to nie aż tak długo Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maciekkk
Fasolka
Fasolka


Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 3
Skąd: Lubelskie

PostWysłany: Sro Sie 15, 2007 23:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawe oko mam "prowadzace" Tak mi tez Dr powiedziala. Okulary zaczalem nosic dopiero od wczoraj A 6 tygodni to jest dla mnie baaardzo dlugo i juz nie moge sie doczekac, az sie lato skonczy, hehehhee Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sasetka
Administrator
Administrator


Dołączył: 30 Gru 2006
Posty: 2749

PostWysłany: Czw Sie 16, 2007 06:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj! Smile
Ziulka odpowiedziała Ci wyczerpująco na Twoje pytania Smile więc ja tylko powiem,że jesteś we wspaniałych rękach! Smile ,powodzenia! ,jesteśmy z Tobą w wlace z "dziadem" Twisted Evil ,
pozdrawiam!
_________________
"Absurdem jest dzielić ludzi na dobrych lub złych. Ludzie są albo czarujący, albo nudni."Oscar Wilde.
"It is not easy to find happiness in ourselves, and it is not possible to find it elsewhere"Agnes Repplier
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kola
Zaawansowany forumowicz
Zaawansowany forumowicz


Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 156

PostWysłany: Sob Sie 25, 2007 10:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Maciekkk podobna sytuacja jak i u mnie zez zbiezny nadzwrocznosc totalna lipa! do tego astygamatyzm, ja jednak nic jeszcze nie wiem na temat moich oczat gdyz pierwsza wizyta nastapi dopiero w pazdzierniku , jednak ja juz mialam jedna operacje i innego lekarza i wystapilo podwojne widzenie i ustapilo podwojne widzenie po ok 2 miesiacach Smile tak ze nie poddawaj sie ja wierze w ta lekarke i Ty tez powinienes zycze powodzenia i trzymam kciuki!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Sob Sie 25, 2007 10:05    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum STRABISMUS Strona Główna -> Witamy się Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

STRABISMUS  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group