Forum STRABISMUS Strona Główna STRABISMUS

 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Witam serdecznie!

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum STRABISMUS Strona Główna -> Witamy się
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Teska
Dzidziuś forumowy
Dzidziuś forumowy


Dołączył: 22 Gru 2008
Posty: 12
Skąd: zachodniopomorskie

PostWysłany: Sro Gru 24, 2008 20:52    Temat postu: Witam serdecznie! Odpowiedz z cytatem

Jestem mamą 5-letniego Piotrusia,który zezuje lewym okiem. Na to oko również niedowidzi. Dość długo nie zauważaliśmy jego choroby,bo wady wzroku w naszej rodzinie nigdy się nie zdażały. Nikt nie zakładał okularów przed piędziesiąką. Więc kiedy wybraliśmy się do lekarza Piotruś miał 4,5-roku. Pani doktor wysłała mnie do kliniki szczecińskiej na Pomorzanach i tam dostał receptę na pryzmaty oraz jakieś chaotyczne tłumaczenie jak ćwiczyć oko. Na kontrolnej wizycie po 4-ch miesiącach noszenia okularów okozało się że oczko się podprostowało ale wzrok się nie poprawił. Pani doktor zaleciła więc naświetlania. Jako zupełny laik wierzyłam lekarce ślepo póki nie porozmawiałam z kolegą ,którego siostra przechodziła gehennę leczenia zeza metodą szczecińską. Pogrzebałam w internecie i znalazłam Wasze forum. Proszę pomóżcie mi znależć łaściwą metodę leczenia mojego synka. Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Reklama






Wysłany: Sro Gru 24, 2008 20:52    Temat postu:

Powrót do góry
kondziu_11
Moderator globalny
Moderator globalny


Dołączył: 08 Lut 2008
Posty: 1263
Skąd: POZNAN

PostWysłany: Czw Gru 25, 2008 00:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej to jest Twoj prezent pod choinke Razz nie jestem ekspertem w leczeniu dzieci ale wydaje mi sie ze juz mozna operowac takie dzieci wiec kierunek Zabrze Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Finki
Gość





PostWysłany: Czw Gru 25, 2008 08:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście zgadzam się z Kondziem.

O metodzie szczecińskiej już tu tyle naskrobałam złego, że pastwić się
już nie będę (no bo Święta i czas wybaczania Very Happy ), ale myślę,
że Twój błąd polegał na ślepym uwierzeniu jednemu lekarzowi, który zresztą, jak sama zauważyłaś, nie wytłumaczył niczego w sposób rzeczowy. Grunt, że dostrzegasz to w porę i na pewno da się wiele naprawić.
Ja w wieku Twojego synka byłam już po dwóch operacjach. Myślę, że trzeba ostro wziąć się do działania by miał jeszcze szansę odzyskania widzenia obuocznego (jeśli teraz go nie ma) i żeby, co ważne, nie podzielił losu wielu forumowiczów, którzy do dr Jochan trafili troszkę późno ( mówię także o sobie).

Pozdrawiam!


Ostatnio zmieniony przez Finki dnia Czw Gru 25, 2008 17:16, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Teska
Dzidziuś forumowy
Dzidziuś forumowy


Dołączył: 22 Gru 2008
Posty: 12
Skąd: zachodniopomorskie

PostWysłany: Czw Gru 25, 2008 10:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Wam za odpowiedż. Zaraz po świętach zadzwonię do dr Jochan. Swiat drogi do tego Zabrza bo mieszkam koło Szczecina,ale myślę że nie ma czasu już na eksperymenty. Tymczasem będę uważnie czytać forum bo widzę tu mnóstwo ciekawych informacji.No i tak właśnie spędzę Swięta. Nie mogę już nawet o niczym innym myśleć.JAK JA SIĘ CIESZĘ ŻE DO WAS TRAFIŁAM!!!!!!
Zyczę wszystkim Wesołych Świąt!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kondziu_11
Moderator globalny
Moderator globalny


Dołączył: 08 Lut 2008
Posty: 1263
Skąd: POZNAN

PostWysłany: Czw Gru 25, 2008 10:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My tez sie cieszymy ze mozemy pomoc Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Katarina261
Członek rodziny
Członek rodziny


Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 1955
Skąd: Brzeg

PostWysłany: Czw Gru 25, 2008 15:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Teska Smile
_________________
"Be the change you want to see in the world"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Finki
Gość





PostWysłany: Czw Gru 25, 2008 17:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, że czas gra na Waszą niekorzyść i warto załatwić wszystko bez ociągania się. Hmm... Nie jesteś pierwszą na tym forum, która śmiga ze Szczecina do Zabrza - są tacy, co już przetarli szlaki ( Martusia!) i na pewno mogą Ci na ten temat dużo powiedzieć.

Jesteś na pewno świetną mamą - przede wszystkich dlatego, że szukasz konkretnych rozwiązań problemu dziecka, a nie zamiatasz niczego pod dywan (są niestety i tacy rodzice). Pokochacie dr Jochan - gwarantuję!

Very Happy
Powrót do góry
Marta1530
Moderator
Moderator


Dołączył: 04 Mar 2008
Posty: 747
Skąd: Forum / zachód :)

PostWysłany: Czw Gru 25, 2008 17:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Tesca Smile

Miałam do czynienia z lekarzami na Pomorzanach w Szczecinie i bądź pewna ze lecząc tam swoje dziecko stracisz czas ( cenny ), nerwy swoje i syna.

Niedawno na forum byl podobny przypadek matki leczacej swoja córke w Szczecinie, razem z pomocą Finki udało nam sie "nawrócic" ją na wlasciwą drogę.
Oto jej watek na ktorym napisalam jak sa leczone dzieci na Pomorzanach:

http://strabismus.phorum.pl/viewtopic.php?t=1682

W razie pytan skontaktuj sie ze mna przez prywatna wiadomosc albo na gg.
Mysle ze moge pomoc i podzielic sie wiedza i doswiadczeniem..

Pozdrawiam Smile
_________________
"By dostać więcej od życia daj więcej od siebie"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Reklama






Wysłany: Czw Gru 25, 2008 17:39    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum STRABISMUS Strona Główna -> Witamy się Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

STRABISMUS  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group