Forum STRABISMUS Strona Główna STRABISMUS

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

czesc wam

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum STRABISMUS Strona Główna -> Witamy się
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
onhe
Fasolka
Fasolka

PostWysłany: Pon Lut 09, 2009 15:27    Temat postu: czesc wam Odpowiedz z cytatem

Mam prawie 30 lat, od około 2 roku życia "uciekało" mi oko. Niby miałem zakrywane zdrowe oko ale jak to dziecko stawiałem przed tym wszelkie opory i w sumie do parenastu lat miałem zeza który przez noszenie okalarów nie był zbyt widoczny. Zawsze jedna był to dla mnie koszmar, badania w szkole itd.Albo jak ktoś jednak zauważył i coś powiedziął albo się przyglądał. Nie wiem dokładnie jak ale pamiętam że nauczyłem się "trzymać oczy prosto, po prostu kiedy nie wytężałem wzroku to także to chore ustawiało się prosto, i z czasem "tak zostało". Generalnie myślę że w moim przypadku zez zaistaniał na wskutek mocnej nadwzrocznosci. Po prostu jednym okiem widzę duuużo słabiej niż drugim i przez to ono zezuje, a raczej zezowało bo obecnie nikt z mojego otoczenia, kolegów, znajomych, dziewczyna nie wiedzą że mam zeza. Nawet jak zdejme okulary, czy noszę soczewki to zeza nie widać.

Może ktoś napisać że w takim razi enie mam ale to nie prawda, czasem bowiem, gdy ma zmęczony wzrok, albo jak wytezam bardzo to oko słabsze zezuje. Poza tym nie widzę stereoskopowo, patrząc sie widzę tylko zdrowszym okiem.

NIe wiem co z tym robić, czy kiedys zez nie pojawi sie na stałe? Okulary nic nie daja bo wcale mi siewzrok nie polepsza, operacj laserowa odpada bo powiedzieli mi że wmoim przypadku wzrok poprawi się o marne 10 -20%. Jest do d.. bo odnoszę wrażenie że zezuję coraz częściej a polepszyć wzroku nie mogę, zeza nawet jakby zoperowac to powroci ze wzgledu na słaby wzrok.

Czy są tu na forum osoby mające podobny problem albo lekarze? Bo wierzcie lub nie, NIGDY żaden okulista nie odpowiedział mi na to pytanie. Czy naprawde nie ma jak polepszyc wzroku? Boję się że w ogóle oślepnę na jedno oko skoro mózg go nie używa... Sad((
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Pon Lut 09, 2009 15:27    Temat postu:

Powrót do góry
Finki
Gość

PostWysłany: Pon Lut 09, 2009 15:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witamy na forum.

Zapewniam, że są tu osoby, które mają wciąż jedno oko sporo słabsze (i zezowało) i zostały zoperowane z pozytywnym skutkiem. Trochę więcej wiary, wiedzy i chęci działania, a naprawdę będzie dobrze!
Powrót do góry
kamcia
Członek rodziny
Członek rodziny

PostWysłany: Pon Lut 09, 2009 20:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj ja też widzę tylko na jedno oko i jak się okazało ono ma doskonały wzrok ,więc nie martw się nie oślepniesz
kondziu_11
Moderator globalny
Moderator globalny

PostWysłany: Wto Lut 10, 2009 13:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj w gronie Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Iwa33
Zaciekawiony
Zaciekawiony

PostWysłany: Wto Lut 10, 2009 21:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj. Tutaj nie jesteś sam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Wto Lut 10, 2009 21:11    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum STRABISMUS Strona Główna -> Witamy się Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: