Forum STRABISMUS Strona Główna STRABISMUS

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Asia.S78-mój przypadek

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum STRABISMUS Strona Główna -> Witamy się
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
asia.s78
Raczkujący
Raczkujący

PostWysłany: Pią Mar 19, 2010 19:40    Temat postu: Asia.S78-mój przypadek Odpowiedz z cytatem

Cześć , mam na imię Asia mam zeza od dziecka, nienawidzę tego że boje się spojrzeć innym w oczy .chcę zrobić sobie operację ale mam duże wątpliwości czy taka operacja jest na stałe czy po pewnym okresie wszystko wróci do "normy".Nie zniosła bym tego chyba Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Pią Mar 19, 2010 19:40    Temat postu:

Powrót do góry
DawidZabrze
Członek rodziny
Członek rodziny

PostWysłany: Pią Mar 19, 2010 21:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie Wink
Ola, jakiego lekarza wybrałaś?

Asia, załóż swój temat. Stare powiedzenie tego forum.. 'każdy przypadek jest inny', bez wizyty u sprawdzonego specjalisty twoje wątpliwości nie znikną.
Gosia31
Członek rodziny
Członek rodziny

PostWysłany: Sob Mar 20, 2010 22:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć
Powrót do góry
hedone
Sześciolatek
Sześciolatek

PostWysłany: Pią Lip 16, 2010 10:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też mam zeza od dziecka. Powiem Ci jak to było ze mną z tymi operacjami (dotychczas miałem 3 i we wrześniu będzie 4ta). To lekarz zdecyduje czy podczas jednego zabiegu pogrzebać przy jednym czy dwóch jednocześnie mięśniach. Akurat moja ówczesna lekarka dr.Sildatke postawiła na 2 zabiegi (a chodzi o jedno oko). Niektórzy lekarze decydują się na korekcję na dwóch mięśniach podczas jednego zabiegu - wydaje się to bardziej komfortowe dla pacjenta. Też tak wolałem ale przecież nie będę dyskutować z lekarką skoro tak zdecydowała...

Jakkolwiek w większości zezów tych od dziecka twierdzi się że zez zazwyczaj po jakimś czasie powraca szczególnie jeśli nie wykształciło się nigdy prawidłowe widzenie obuoczne - np.jak u mnie. Ale też powiem Ci że nie jest tak źle i zez nie powrócił nigdy do tej pierwotnej postaci. Tylko czasem częściej go widać np. gdy jest się zmęczonym, po alkoholu, w sytuacjach stresowych itp. - to nawet się "czuje" i wiemy kiedy zaczynamy zezować, nawet jak nie mamy w pobliżu lustra.Wink

O tym czy wystarczy jedna czy kilka operacji ostatecznie zadecyduje lekarz. I z każdą kolejną operacją powinno być coraz lepiej- aż do skutku. Oczywiście miejmy nadzieję że uda się za pierwszym razem - takie przypadki też się zdarzają - np. mój kuzyn (27) miał zeza obuocznego a po jednym zabiegu ani śladu!

Cóż. Na pocieszenie stwierdzę że taki mały zezik uważany jest za bardzo sexy. I wiele osób chciałoby mieć coś takiego. Lekko przyciąga uwagę i jak się przyjrzeć to wiele słąwnych osób trochę zezuje. Jest nawet coś takiego jak "zez aktorski" - wiele aktorek patrzy w taki sposób by przykuć uwagę a nawet okładki kolorowych magazynów są retuszowane w ten sposób aby stworzyć małego zezika w spojrzeniu tych pięknych modelek - co niesamowicie przyciąga uwagę.Wink)

Dlatego nie będę tragizować jeśli zostanę z takim zezikiem. To naprawdę dodaje niepowtarzalnego uroku;-)

No dosyć już tego słodzenia.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Motylek
Sześciolatek
Sześciolatek

PostWysłany: Pią Lip 16, 2010 15:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj, wiem co czujesz. Ja również mam zeza od urodzenia. Ale zdecydowałam się na wizyte u pani doktor Jochan bo w sumie co mi szkodzi spróbować. Wszystkiego się dowiem we wrzesniu. Cholernie się boje... Pozdrawiam
P. s. Odwagi...kazdy przypadek jest inny, lepiej zasięgnąc opini niz czekać z załozonymi rękami.
Powrót do góry
Camilo1550
Moderator globalny
Moderator globalny

PostWysłany: Sob Lip 17, 2010 09:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Motylek napisał:

P. s. Odwagi...kazdy przypadek jest inny, lepiej zasięgnąc opini niz czekać z załozonymi rękami.

Amen Wink

Wysłany: Sob Lip 17, 2010 09:36    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum STRABISMUS Strona Główna -> Witamy się Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: