Forum STRABISMUS Strona Główna STRABISMUS

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dzień dobry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum STRABISMUS Strona Główna -> Witamy się
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ssawka
Fasolka
Fasolka

PostWysłany: Wto Lut 22, 2011 12:39    Temat postu: Dzień dobry Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich. To jest moje pierwsze spotkanie z tego typu forum. Mam 26 lat i od 5 roku życia choruję na toksokarozę oczną (oko lewe). W wyniku wieloletniej choroby nie widzę na to jedno oko. Jeśli miałabym chronologicznie i bardzo zwięźle opisac to mój przebieg choroby wyglądał tak:
- toksokaroza,
- wylew oczny z licznymi mętami,
- niestabilny zez,
- kolejne dwa wylewy z odstępem 2 lat,
- odklejona siatkówka,
wszystko to dotyczy oka lewego.

Jeśli mam byc szczera to zawsze miała wielki problem z mówieniem o swojej chorobie. Unikanie tego tematu było prostsze gdy oko nie zezowało. Teraz gdy zez jest widoczny muszę coraz częściej mierzyc się z tym tematem. Mam ogromny problem z zawieraniem nowych znajomości. Moje życie prywatne tak naprawdę nie istnieje. Związki z facetami szybko się ulatniają gdy mój "defekt" zostanie dostrzeżony.
Mam nadzieję, że tego typu forum chociaż w jakimś minimalnym stopniu pomoże mi uporac się z "problemem".
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Wto Lut 22, 2011 12:39    Temat postu:

Powrót do góry
dzaworitka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum

PostWysłany: Sob Lut 26, 2011 20:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie.

Mój przypadek jest bardzo podobny do Twojego. Toksokarozę już wyleczyłam, choć u mnie pojawiła się, z tego co mówiła pewna pani doktor, po rozwinięciu problemow okulistycznych, że tak się bez składni wyrażę.Wink Powiedz mi proszę czy Twoje oczko już stanęło w jednym miejscu? U mnie to jest tak, że raz jest zbieżny, raz rozbieżny,a czasem jest stosunkowo dobrze. Kiedy jest rozbieżny też nie narzekam. Czy Twoje chore oko ma poczucie światła i czy jego rozmiar nie zmienia się?
ssawka
Fasolka
Fasolka

PostWysłany: Pon Lut 28, 2011 21:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moje zezujące, lewe oko jest mniejsze od prawego. Ten defekt jest mało widoczny więc i mniej mnie on "męczy". Zez jest rozbieżny ale prawie zawsze w innym stopniu. Hmm... chodzi o to, że raz jest mniej widoczny a innym razem bardzo. To zależy od tego np. jak spałam, od ciśnienia itp...itd.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Pon Lut 28, 2011 21:20    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum STRABISMUS Strona Główna -> Witamy się Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: