Forum STRABISMUS Strona Główna STRABISMUS

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Cześć

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum STRABISMUS Strona Główna -> Witamy się
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
efcik
Raczkujący
Raczkujący

PostWysłany: Sro Gru 17, 2008 01:10    Temat postu: Cześć Odpowiedz z cytatem

z mętlikiem w głowie, po przeczytaniu wszystkich dostępnych tekstów w internecie, trafiłam do Was Smile teraz, mam nadzieję, wszystko mi się poukłada..

od kilku miesięcy moja prawie 2 letnia córeczka zezuje, trochę zbagatelizowałam temat, bo jej bracia wg mnie też zezowali a po wszystkich badaniach wyszedł zez pozorny.. no ale u Marty był już na tyle wyraźny, że od 1,5 miesiąca nosi okularki, na razie połówki wady (bo ma +4 i +5 i ponoć oko nie przyjmie od razu całej wady) i zaklejamy jej oczka na zmianę, w marcu mamy iść na zmianę szkieł.. jakieś cylindry, cokolwiek by nie znaczyły i jakieś osie na recepcie też ma, na pewno doczytam co oznaczają..

pytań mnóstwo ale najpierw poczytam a potem się okaże czy na wszystkie pytania znalazłam odpowiedź..

cieszę się, że jesteście, bo łatwiej zaakceptować życie jakim jest, wiedząc, że nie jestem samotną wyspą Smile

pozdrawiam wszystkich forumowiczów
efcik
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Sro Gru 17, 2008 01:10    Temat postu:

Powrót do góry
Iwa33
Zaciekawiony
Zaciekawiony

PostWysłany: Sro Gru 17, 2008 08:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj i mam nadzieję że znajdziesz tu odpowiedzi na wszyystkie swoje pytania i wątpliwości. To co mogę zagwarantować to olbrzymie wsparcie bardzo sympatycznych ludzi. Tutaj z pewnością nie jesteś samotną wyspą.
Powrót do góry
kamcia
Członek rodziny
Członek rodziny

PostWysłany: Sro Gru 17, 2008 10:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Efcik Twoja córeczka ma wielkie szczęscie że widzisz problem i szukasz pomocy
kondziu_11
Moderator globalny
Moderator globalny

PostWysłany: Sro Gru 17, 2008 12:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Efcik szkoda ze ja takich nie mialem rodzicow
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
krzysiek23
Maskotka forumowa
Maskotka forumowa

PostWysłany: Sro Gru 17, 2008 15:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj, dobrze trafiłaś Wink
Dokładnie to samo miałem powiedzieć Kondziu Very Happy
Powrót do góry
Gosia31
Członek rodziny
Członek rodziny

PostWysłany: Czw Gru 18, 2008 08:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj efcik Wink
a ja zwalam wine na siebie Very Happy iii oooo Very Happy
Powrót do góry
efcik
Raczkujący
Raczkujący

PostWysłany: Czw Gru 18, 2008 11:53    Temat postu: winni czy niewinni.. Odpowiedz z cytatem

Dzięki za wszystkie miłe sowa Smile

Gosia, Kondziu, Krzysiek - myślę, że niepotrzebnie szukacie winnych.. Moje starsze dzieci - bliźniaki urodziły się 10 tyg za szybko i wg lekarzy nie powinni w ogóle przeżyć a nie tylko żyją ale w dodatku nie ma żadnych konsekwencji - widzą, słyszą, są normalne, w wieku 5 lat czytają, grają na keyboardach i pływają.. a Martunia urodziła się o czasie i ciągle ma kłopoty ze zdrowiem - to oskrzela, to układ moczowy, nie możemy pozbyć się mięczaków od roku i teraz te oczka.. taka loteria - nigdy nie wiadomo co komu pisane..

a co do Waszych Rodziców - kiedyś były naprawdę inne czasy.. nie było ani dostępu do wiedzy, ani świadomości jakie mogą być konsekwencje, jeśli się zaniedba i doszły większe problemy z życiem codziennym - kolejki, kartki.. ale bilanse zdrowotne przecież były w przychodniach, lekarze byli w szkołach, jeśli szukać winnych to może tam?

a tak naprawdę, ważne jest co kto ma w środku a nie jak wygląda.. czy ludzie bez ręki czy nogi są mniej ludźmi? nie! więc nawet jak nie uda się Marcie albo Wam poznawać świata obojgiem oczu to jesteście tacy sami jak my, widzący dwoma oczami.. a może nawet widzicie więcej bo patrzycie też sercem..

jesteście WSPANIAŁYMI ludźmi i tylko to się liczy!!

Życzę Wam spokojnych przygotowań do Świąt.. niech ta gorączka Was ominie, odnajdźcie to, w tych Świętach jest najważniejsze Smile
Powrót do góry
kondziu_11
Moderator globalny
Moderator globalny

PostWysłany: Czw Gru 18, 2008 12:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziekujemy za dobre slowo ale my juz tak mamy i tak nam zostanie Razz
Wzajemnie zycze udanych swiat i wygranej walki Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
krzysiek23
Maskotka forumowa
Maskotka forumowa

PostWysłany: Czw Gru 18, 2008 13:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuje bardzo za życzenia i Tobie Efcik życzę przede wszystkim szczęscia i super miłych świąt. Tak już jest że zawsze szuka się winnych danego stanu rzeczy. Ja osobiście chyba jednak więcej bym zrobił na miejscu moich rodziców Wink
Pozdrawiam
Powrót do góry
Camilo1550
Moderator globalny
Moderator globalny

PostWysłany: Czw Gru 18, 2008 16:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć Razz
Cytat:
cieszę się, że jesteście, bo łatwiej zaakceptować życie jakim jest, wiedząc, że nie jestem samotną wyspą

I już na początku muszę Cie naprowadzić na dobrą drogę (eh Very Happy Very Happy)
My tutaj nie jesteśmy po to żeby akceptować się z zezem bo ja teraz może pojadę trochę hardcorem ale dla mnie ludzie ze strabim którzy nic nie robią aby to zmienić to kompletni idioci Wink ooo właśnie tak Wink
I druga sprawa takich mam jak Ty to ze świecą szukać, bo większość rodziców uważa że nikt nie jest idealny i kochają swoje dzieci takimi jakimi są tylko co z tej miłości jak później ów dzieci nie akceptują samych siebie a w takiej sytuacji miłość rodziców to sobie można schować do plecaka Wink
Członek rodziny
Członek rodziny

PostWysłany: Czw Gru 18, 2008 23:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj, powodzenia na drodze do porstych oczu.
efcik
Raczkujący
Raczkujący

PostWysłany: Czw Gru 18, 2008 23:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w moim przypadku to mogę być raczej posądzona o nadgorliwość niż zaniedbanie, bo jeden synek miał operowane uszy (miał płyn w uszach i głuchł), drugi miał rectoskopię (krwawił z odbytu) a obaj mają powycinane migdały wielkości orzechów włoskich.. miałam nadzieję, że Martę to ominie, ale już jest po jednej narkozie, miała rozcinane wargi sromowe, robiliśmy jej cystografię mikcyjną i w planach ma do zamknięcia przepuklinę pępkową, zobaczymy co z oczkami.. pierwsza lekarka powiedziała, że bez zabiegu się nie obejdzie, druga jeszcze nic nie powiedziała na ten temat.. zobaczymy co powiedzą w Zabrzu.. zresztą cokolwiek nie powiedzą to się dostosujemy.

po prawie 6 latach wychowywania dzieci powinni mi dać dyplom z pediatrii.. ale lepiej "ponaprawiać"co się da w dzieciństwie, bo dzieci szybko o tym zapomną niż odwlekać nieuniknione..

refleksja po tych 6 latach - nieszczęściem dla dzieci urodzić się w Polsce "w terminie" . niby chłopaki - wcześniaki, drobni i bardziej podatni na choroby ale po urodzeniu przebadani od stóp do głów.. a dzieci urodzone o czasie zostają zostawione samym sobie.. i teraz dopiero, po kilku latach, wychodzą dziury w sercach, podwójne nerki, zezy...

okulista powinien widzieć dziecko od razu po urodzeniu i co najmniej raz w roku.. a w Polsce do dnia bilansu 2 latka rzadko kto idzie do takiego gabinetu..

po prostu - rodzice, bądźcie czujni.. nikt inny naszym dzieciom nie pomoże..
Powrót do góry
Finki
Gość

PostWysłany: Pią Gru 19, 2008 12:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Efcik, jesteś świetną mamą. Wcale nie dlatego, że kochasz swoje dzieci i troszczysz się o nie bardzo mocno. Moim zdaniem jesteś nią dlatego, że zauważasz dokładnie gdy coś "nie gra" i od razu działasz. Niestety są i tacy rodzice, którzy będą akceptowali, kochali niesamowicie swoje dziecko z gigantycznym zezem i będą uważali, że wszystko jest ok, a jak trafią do jakiegoś pożal się Boże lekarza, który będzie ich w tym utwierdzał mówiąc "nie da się nic zrobić" to już katastrofa murowana.

W Zabrzu na pewno będziesz miała wszystko wytłumaczone, tą chorobę
można zrozumieć i "oswoić", ale na pewno nie można do niej przywyknąć.
Powrót do góry
Camilo1550
Moderator globalny
Moderator globalny

PostWysłany: Pią Gru 19, 2008 13:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O jejku, nie pozostaje nic innego tylko życzyć Ci wszystkiego najlepszego żebyś mogła się z tym wszystkim uporać Wink
Zaawansowany forumowicz
Zaawansowany forumowicz

PostWysłany: Pią Gru 19, 2008 15:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dołączam się - powodzenia Smile
Powrót do góry
Gosia31
Członek rodziny
Członek rodziny

PostWysłany: Pią Gru 19, 2008 21:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dowiedziałam się ostatnio że strabiego prawdopodobnie mam z tego iż w młodości jadłam straszniieeeeee duuuuuuuzo tabletek, silnych tabletek i tak sie jakos ułożyło..
Powodzenia efcik i wesołych świąt Wink
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Pią Gru 19, 2008 21:25    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum STRABISMUS Strona Główna -> Witamy się Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: