Forum STRABISMUS Strona Główna STRABISMUS

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Moja kolej na przywitanie się :)
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum STRABISMUS Strona Główna -> Witamy się
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jagooodka
Fasolka
Fasolka

PostWysłany: Pon Lut 23, 2015 17:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ten zez to faktycznie jest jakies przeklenstwo..:/mnie na szczescie ten problem nie dotyczy bo mam zdrowe oczy ale niestety moja 3 letnia córeczka ma duza nadzwrocznosc OL +9,25 OP+,7,25 no i za tym idzie zez akomodacyjny:/od roku prowadzi ją doktro Jaworski który zaproponował nam soczewki kontaktowe dla córki i mimo jej wieku dajemy sobie rade z ubieraniem i sciaganiem ich:)soczewki i okulary oczka prostują ale ostatnio miała zaklejane oko na cały dzien przez 1,5 miesiaca i po tym czasie wydaje mi sie ze troche zezuje..tzn jak patrzy prosto to nie ale jak patrzy na bok to jedne oczko bardziej patrzy w bok a drugie bardziej na wprost..wizyte u lekarza mamy dopiero pod koniec marca
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Pon Lut 23, 2015 17:41    Temat postu:

Powrót do góry
jagooodka
Fasolka
Fasolka

PostWysłany: Pon Lut 23, 2015 17:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak myslicie czy to moze byc spowodowane np brakiem widzenia obuocznego?
Powrót do góry
kbur
Moderator globalny
Moderator globalny

PostWysłany: Pon Lut 23, 2015 18:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze że walczysz o oczy córeczki. w tym wieku ma szansę na uzyskanie obuocznego widzenia. Ja jestem starym koniem i już takiej szansy nie mam.
Dlatego zawalcz o jej oczy. Ponadto to uchroni ją od wielu przykrości.
Piszę to z własnego doświadczenia a trochę się tego od ludzi nasłuchałem za młodu.
Ludzie za bardzo nie rozumieją tego schorzenia. Ta choroba meczy i psychicznie i fizycznie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jagooodka
Fasolka
Fasolka

PostWysłany: Pon Lut 23, 2015 22:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja naprawdę zrobie wszystko żeby moja córeczka miała widzenie obuoczne i proste oczka co prawda przy zezie akomodacyjnym i tak po zdjęciu okularów lub soczewek ten zez powstaje na to już nie ma sposobu bo to jest zez od wady wzroku..Ale jak nosi soczewki lub okulary to nikt nawet nie wie ze ma zeza:)Lekarz powiedział ze w przyszłości można usunąć wade laserem lub wsterzepic soczewki fakijne a może jeszcze cos innego wymysląSmile Mi się wydaje ze ten zez to już zostaje w psychice na zawsze nawet jak go już nie ma i to jest przykre:(ludzie potrafią być okropni i zniszczyć komus zycie... Ale najważniejsze to być pewnym siebie i pokazac innym ze pomimo jakies tam niedoskonałości jesteście wartościowymi osobami:) Niestety to trochę wina naszych przodków ze z zeza ludzie się smieją.. ponieważ nawet jak dzieci robiły głupie miny to najczęściej robiły zeza..i wtedy dorośli mówili nie rób zeza bo Ci tak zostanie i jak bedzieszz wygladac..itp. Powinno się dziecią tłumaczyć ze zez to choroba oczu a z choroby nie należy się smiac..Ja wszystkim Wam życze aby wynaleźli cos na tego zeza i zebyscie mieli już zawsze proste oczy:)w końcu mamy już XXI wiek:)
Powrót do góry
Maria267
Maskotka forumowa
Maskotka forumowa

PostWysłany: Pon Mar 16, 2015 17:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Minął rok od mojej wizyty u dr Kaczmarek i naszedł czas na kolejną wizytę. Dzwoniłam dziś i umówiłam się dopiero na 6 maja, nie przewidziałam aż takich kolejek. Ale dodatkowo dobiła mnie cena wizyty, która już wynosi 200 zł Hrm zaczynam mieć w ogóle wątpliwości czy dobrze robię decydując się na tą operację, jakoś średnio mam wsparcie w kimkolwiek jeśli chodzi o tą decyzję i zaczynam się zastanawiać nad tym. Ehh... Chciałam jeszcze prosić o kontakt z kimś kto miał operację u dr Kaczmarek na NFZ, mam kilka pytań. Pozdrawiam wszystkich serdecznie
Powrót do góry
kbur
Moderator globalny
Moderator globalny

PostWysłany: Pon Mar 16, 2015 20:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ceny takie to już standard. Tak się cenią.
Ceny dosyć porażające, ale dla zeza czasami warto.
Dzisiaj widziałem w centrum handlowym dziewczynę z zezem rozbieżnym.
Tak źle to nie wyglądało, ale lepiej bez niego. Dla zdrowia psychicznego.
Powrót do góry
gwiaaazdeczka16
Maskotka forumowa
Maskotka forumowa

PostWysłany: Sro Maj 27, 2015 10:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich! Właśnie zapisałam się na konsultację do dr Borissowej. Mam wyznaczony termin na 4 lipca. Dodatkowo zapisałam się do dr Kaczmarek - wizytę mam 14 lipca. Czy wypowie się ktoś, kto jest po zabiegach korekty zeza u tych pań?? Mam 24 lata i od urodzenia cierpię na tą chorobę. Dopiero teraz odnalazłam to forum i postanowiłam coś z tym zrobićSmile Pozdrawiam:)
Powrót do góry
kbur
Moderator globalny
Moderator globalny

PostWysłany: Sro Maj 27, 2015 11:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj na forum, ja też głównie i przede wszystkim dzięki forum przebyłem dwie operacje.
Działaj dziewczyno, bo życie bez zeza ma więcej barw.
nie mogę powiedzieć, że go nie mam, ale jest naprawdę nieźle.
Powrót do góry
beata
Członek rodziny
Członek rodziny

PostWysłany: Nie Maj 31, 2015 13:06    Temat postu: hej Odpowiedz z cytatem

ja jestem po 5 operacjach czy nawet 6 u dr Jochan Smile od 2 lat jestem na tym co zrobilismy . Zastanawiam sie tez nad wizytą bo wzrok mi sie pogorszył, okulista mi zbadał napisał na prawym , którym patrzę +1 lewe nie wchodzi w rachubę bo jest wylączone z patrzenia ale dla komfortu czytania zrobiła mi szkła na +2 Smile teraz mam obiekcje czy je wyrabiać bo mnie to nie rajcuje. Oczywiscie z widzeniem w dal jest oki ale w bliż robi się ponownie masakra. Zaczęłam mieć problemy na skupieniu się patrząc na drugą osobę tak jakby za blisko stała i zamazywało mi się wszystko no i robię mega zeza ...znowu
Powrót do góry
aniapol67
Zaawansowany forumowicz
Zaawansowany forumowicz

PostWysłany: Pon Cze 01, 2015 07:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też mam wrażenie,ze tylko nielicznym się udaje Sad
Powrót do góry
beata
Członek rodziny
Członek rodziny

PostWysłany: Wto Cze 02, 2015 18:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aniapol spokojnie Smile napewno zawsze jest lepiej niż gorzej Smile
nie poddawaj się trzeba walczyc dopóki lekarka chce robić cokolwiek.
Teraz jak widzę jest coraz trudniej , kolejki wydłuzone , wizyty drogie, a dojazd też kosztuje zwłaszcza tak jak u mnie Białogard
Powrót do góry
aniapol67
Zaawansowany forumowicz
Zaawansowany forumowicz

PostWysłany: Sro Cze 03, 2015 10:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też się operuję u dr.Jochan. Tak jak wyżej napisalaś beata "jest coraz trudniej , kolejki wydłuzone , wizyty drogie, a dojazd też kosztuje..." jednak jest małe pocieszenie -Wrocław mam bliżej ale koszt operacji w renomowanej klinice 4 tysiące zł, czyli w K2000 i tak jest tanio Wink
Powrót do góry
Maria267
Maskotka forumowa
Maskotka forumowa

PostWysłany: Pią Cze 12, 2015 15:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj gwiaaazdeczka16 Smile ja miałam już 2 operacje jako dziecko i teraz czekam na 3 u dr Kaczmarek. Myślałam że już niewiele czekania przede mną, ale byłam niedawno w Krakowie u Pani dr i niestety jeszcze muszę czekać gdzieś do zimy pewnie Hrm ale czekam cierpliwie żeby mieć to z głowy Smile Pytałam dr Kaczmarek czy nie będzie gorzej, obiecała że nie, więc pozostaje czekać na termin.
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Pią Cze 12, 2015 15:21    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum STRABISMUS Strona Główna -> Witamy się Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Skocz do: